Informacja o wprowadzeniu monitoringu

Zarówno wprowadzenie, jak i stosowanie monitoringu wymaga spełnienia wielu formalności, w szczególności przekazania informacji pracownikom, jak też wdrożenia regulacji wewnętrznych. Oprócz tego należy zapewnić bezpieczeństwo nagrań, w tym ograniczyć do nich dostęp. Prezentujemy pakiet dokumentów, które można zastosować do każdego rodzaju monitoringu – zarówno wizyjnego, jak i poczty elektronicznej czy rozmów telefonicznych.

Regulamin nauczania zdalnego

W nowym roku szkolnym 2020/2021 z uwagi na pandemię COVID-19 dyrektor szkoły będzie mógł zadecydować o zawieszeniu zajęć i przejściu – w całości lub w części – na kształcenie zdalne. W takim przypadku przepisy nakładają na dyrektora obowiązek ustalenia zasad bezpiecznego uczestnictwa w zajęciach w odniesieniu do ustalonych w placówce technologii informacyjno-komunikacyjnych. W tym pomóc może wdrożenie regulaminu edukacji zdalnej.

Klauzula informacyjna dla klientów biura rachunkowego

W cyklu „Klauzule informacyjne dla każdego” prezentujemy klauzulę informacyjną, którą może posłużyć się biuro rachunkowe lub inny przedsiębiorca prowadzący działalność księgową.

Klauzula informacyjna dla pacjentów placówki medycznej

Prezentujemy nowy cykl „Klauzule informacyjne dla każdego”. Znajdziesz tam wzory klauzul informacyjnych przydatnych w różnych branżach. Na początek – klauzula informacyjna dla pacjentów placówki medycznej.