WYDANIE ONLINE

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych nakazuje zgłaszanie naruszeń ochrony danych osobowych organowi nadzorczemu, a także dokumentowanie takich naruszeń. Bardziej szczegółowo wypowiedziała się na ten temat Grupa Robocza Art. 29 w swoich ostatnich wytycznych. Sprawdź, jakie procedury należy opracować, aby przygotować się do realizacji tego obowiązku.

czytaj więcej »

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych nie daje administratorom danych wielu konkretnych wskazówek, jak realizować wynikające z niego obowiązki. Dlatego tak ważne są wytyczne Grupy Roboczej Art. 29 skupiającej organy ochrony danych z UE, gdyż dają wskazówki, jak postępować w niejasnych sytuacjach.

czytaj więcej »

Grupa Robocza Art. 29 na początku października 2017 r. wydała wytyczne w sprawie profilowania. Sprawdź, jakie kwestie zostały w nich poruszone. Dowiedz się, jak Grupa Robocza Art. 29 odnosi się m.in. do profilowania dzieci czy praw osób, które podlegają profilowaniu.

czytaj więcej »

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych przewiduje wysokie kary finansowe w wysokości nawet 20 mln euro. Jednak nie każdy administrator czy podmiot przetwarzający i nie w każdej sytuacji będzie musiał liczyć się z taką karą. Sprawdź, na jakie kryteria przy nakładaniu kary radzi zwrócić uwagę Grupa Robocza Art. 29 w swoich wytycznych.

czytaj więcej »

Poznaj dobre praktyki, które pomogą Ci spełnić wymagania RODO dotyczące profilowania i automatycznego podejmowania decyzji.

czytaj więcej »

Sprawdź, które przepisy RODO i w jaki sposób regulują kwestię autoamtycznego podejmowania decyzji.

czytaj więcej »

wiper-pixel