WYDANIE ONLINE

Nie ulega wątpliwości, że procedura wypadkowa wymaga przetwarzania danych osobowych. Jakich konkretnie? Na jakich zasadach? Odpowiedzi w temacie numeru.

czytaj więcej »

Z cyklu „co w prawie piszczy” − czyli analizujemy najnowsze orzecznictwo z zakresu ochrony danych osobowych.

czytaj więcej »

Nowe rozwiązania w zakresie dostępności cyfrowej – co oznaczają dla jednostek samorządu terytorialnegoW dniu 23 września 2020 r. weszły w życie nowe regulacje prawne dotyczące dostępności cyfrowej. Nakładają dodatkowe obowiązki także na organy samorządu terytorialnego – m.in. w zakresie rejestracji obrad organów gminy. Dowiedz się, jakie czynności w związku z tymi przepisami musi wykonać jednostka samorządu terytorialnego.

czytaj więcej »

Analizujemy, jak wygląda proces nagrywania, kto decyduje o rozpoczęciu nagrania, jak długo jest przechowywany zapis i o czym komornik powinien pouczyć przed włączeniem urządzenia rejestrującego.

czytaj więcej »

Rozmowa z dr Maciejem Kaweckim, ekspertem do spraw ochrony danych osobowych, byłym dyrektorem Departamentu Zarządzania Danymi, koordynatorem reformy ochrony danych osobowych w Ministerstwie Cyfryzacji.

czytaj więcej »

Czy stosowanie normy ISO 27701 gwarantuje pełne bezpieczeństwo? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy ustalić, jakie podmioty stosują System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji.

czytaj więcej »

wiper-pixel