WYDANIE ONLINE

Podmiot danych, a więc osoba, której dane dotyczą, ma sporo uprawnień względem administratora. Część z nich jest zbiorczo określana tzw. prawem dostępu do danych osobowych. Dowiedz się, na czym ono polega.

czytaj więcej »

Sprzeciw podmiotu danych wywołuje bardzo istotne konsekwencje – mianowicie obliguje do natychmiastowego zaprzestania przetwarzania danych. Sprawdź, kiedy i w jaki sposób go zrealizować.

czytaj więcej »

Prawo do „bycia zapomnianym”, czyli do usunięcia danych – sprawdź, na czym ono polega, a także kiedy i jak je zrealizować.

czytaj więcej »

Ograniczenie przetwarzania danych – to uprawnienie mniej popularne i rzadziej stosowane. Nie znaczy jednak, że może być ignorowane.

czytaj więcej »

Jednym z mniej popularnych praw podmiotów danych jest uprawnienie do przenoszenia danych osobowych. Sprawdź, na czym ono polega i jak je realizować, by nie naruszyć RODO.

czytaj więcej »

Administrator musi respektować uprawnienia dzieci jako podmiotów danych – przetwarzanych zarówno w wyjątkowych sytuacjach, jak i na co dzień, samodzielnie lub jednocześnie z danymi osób dorosłych.

czytaj więcej »

wiper-pixel