WYDANIE ONLINE

Wśród obowiązków inspektora ochrony danych znajduje się, między innymi, szkolenie pracowników administratora danych. Sprawdźmy, na czym dokładnie polega ten obowiązek oraz jak go prawidłowo wykonywać. Nie zapominajmy przy tym, że RODO obowiązuje także, gdy dane są przetwarzane przez inspektora ochrony danych.

czytaj więcej »

Pomimo rosnącej popularności komunikatorów internetowych poczta elektroniczna pozostaje jednym z głównych sposobów komunikacji elektronicznej, wykorzystywanych w biznesie. O jej sile świadczy powszechność wśród pracowników oraz klientów, co umożliwia łatwe nawiązywanie kontaktów i szybkie porozumiewanie się. W praktyce, skoro poczta elektroniczna stanowi w wielu przedsiębiorstwach najczęściej wykorzystywany system komunikacji, to informacje zawarte w poczcie elektronicznej będą dotyczyły wszystkich sfer działalności. W konsekwencji w ramach tej poczty przedsiębiorcy mogą przetwarzać duże ilości danych osobowych, dotyczących np. pracowników, kandydatów na pracowników, podwykonawców czy też klientów. Z uwagi na to istotne jest rzetelne rozważenie wszystkich kwestii, które mogą być związane z przetwarzaniem danych osobowych w ramach poczty elektronicznej, biorąc pod uwagę przepisy RODO. Sprawdź, na co należy zwrócić uwagę, korzystając z poczty elektronicznej w firmie, tak aby działać zgodnie z unijnym rozporządzeniem.

czytaj więcej »

Anonimizacja i pseudonimizacja to techniki przetwarzania danych osobowych, które są stosowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych. Jak wyglądają różnice w ich stosowaniu? Jakie techniki anonimizacji i pseudonimizacji można zastosować? Czemu takie rozwiązania służą? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

czytaj więcej »

Realizując obowiązek informacyjny, ale także w innych przypadkach administrator musi podać dane kontaktowe IOD. Oznacza to zarazem konieczność zorganizowania ścieżki kontaktu z inspektorem. Sprawdź, jak zapewnić należyty kontakt z inspektorem ochrony danych.

czytaj więcej »

W wielu organizacjach powszechnym zjawiskiem jest przyjmowanie studentów na praktyki zawodowe. W związku z tym studenci przetwarzają dane osobowe. Powstaje w związku z tym pytanie, czy konieczne jest zawarcie umowy powierzenia przetwarzania danych.

czytaj więcej »

wiper-pixel