AAI 04

Sprawdź, jak przygotować sprawozdanie ze sprawdzenia przetwarzania danych

Jako administrator bezpieczeństwa informacji musisz prowadzić sprawdzenia zgodności przetwarzania danych osobowych z przepisami. Jest to jeden z podstawowych sposobów na zweryfikowanie, czy przepisy o ochronie danych są przestrzegane. Po każdym takim sprawdzeniu musisz przygotować sprawozdanie. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, co musisz koniecznie zamieścić w takim sprawozdaniu.

Poznaj 8 kroków, dzięki którym przygotujesz instrukcję zarządzania systemem informatycznym

Instrukcja zarządzania systemem informatycznym służącym do przetwarzania danych osobowych to dokument, który każdy administrator danych musi przygotować. Ważne jest też jego stałe aktualizowanie, by opisywał procedury, które rzeczywiście obowiązują u ADO. Dowiedz się, jakie elementy powinien obowiązkowo zawierać ten dokument i poznaj 8 kroków, dzięki którym go przygotujesz.

AAI 03

Sprawdź, czym jest rejestr czynności przetwarzania danych osobowych i czy musisz go prowadzić

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych zmieni Twoje obowiązki związane z prowadzeniem dokumentacji ochrony danych osobowych. Będziesz musiał m.in. prowadzić rejestr czynności przetwarzania danych osobowych. Sprawdź, jakie informacje musisz w nim zamieścić i zobacz gotowy wzór takiego rejestru.

AAI 02

Zmieniasz nazwę firmy – zaktualizuj dokumentację ochrony danych osobowych

Administrator bezpieczeństwa informacji musi dbać, aby dokumentacja ochrony danych osobowych była aktualna. Jeżeli pełnisz tę funkcję, musisz pamiętać, aby każdą zmianę, np. nową nazwę administratora danych, w Twoim podmiocie uwzględnić w dokumentacji. Czy wiesz, w których dokumentach musisz wprowadzić nową nazwę administratora danych? Przeczytaj ten artykuł i rozwiej wszystkie swoje wątpliwości.